Strona Domowa / Wiedza dla każdego! / Wiedza o bazach / Info o BIK / Jak skutecznie pozyskiwać kapitał na rozwój firmy?

Jak skutecznie pozyskiwać kapitał na rozwój firmy?

Jestem gościem  w audycji Ireneusza Osińskiego “Myśleć jak Przedsiębiorca”

https://www.kontestacja.com/jak-skutecznie-pozyskiwac-kapit…

JAK SKUTECZNIE POZYSKIWAĆ KAPITAŁ NA ROZWÓJ FIRMY?

Rozwój firm i mądre finansowane biznesu w czasach zbliżającego się kryzysu to trudny temat. Bankowość podlega zmianom i najszybciej reaguje na zbliżające się tąpnięcie. Konsekwencje są takie, że banki przykręcają śrubę i oglądają każdą złotówkę, którą mają pożyczyć.

Dodatkowo banki tworzą ogromne rezerwy na „kredyty frankowe” – to powoduje, że koszt kredytu będzie rósł. Tym samym będzie trudniej dostępny. Wzrost ceny kredytu spowodowany będzie nie tylko rosnącymi marżami banków, ale również z uwagi na szalejącą inflację oraz wzrost WIBORU. W perspektywie 12 miesięcy wzrośnie na bank!

Każdy przedsiębiorca myślący o bezpiecznym funkcjonowaniu swojego biznesu lub dalszym jego rozwoju, powinien dobrze przygotować się i zweryfikować wiele obszarów zanim złoży ten właściwy wniosek do banku lub instytucji leasingowej. Nie tylko dochód i zysk determinuje przyznanie kredytu czy pozytywną decyzję leasingową.

Można wręcz stwierdzić, że równie ważne dla niskiej ceny kapitału dłużnego (np.: z banku) jest jakość danych zawartych o samych przedsiębiorcach w Biurze Informacji Kredytowej zarówno w BIKU indywidualnym jak i firmowym.

Podstawą jest jednak niefigurowanie w Bankowym Rejestrze, czyli na tzw. czarnej liście prowadzonej przez Związek Banków Polskich. I wiedzą to przedsiębiorcy, którzy właśnie z tego powodu nie dostali nawet leasingu!
Tanie finansowanie inwestycji i rozwój biznesu wymagają wiarygodności w bazach bankowych.

W audycji poświęconej właśnie tej tematyce, rozmawiam z Piotr Wysocki, przedsiębiorcą z ogromnym doświadczeniem w branży finansowej, który m.in. pomaga w sprawnym pozyskiwaniu finansowania na rozwój biznesu.

 

 

O Wysocki Piotr

Sprawdź także

Usuwam negatywne wpisy w Bankowym Rejestrze ZBP i BIK! Przywracam zdolność kredytową!

Wysocki. Nazywam się Wysocki Piotr i  przywracam zdolność kredytową swoim klientom. Każdego dnia mam do …

Jeden komentarz

  1. John Doe

    Comment Test

    I care. So, what do you think of her, Han? Don’t underestimate the Force. I don’t know what you’re talking about. I am a member of the Imperial Senate on a diplomatic mission.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 17 =